cych tego, co warto przygotować w późniejszym czasie, uwzględniając przy tym program treningów na cały rok. Pamiętaj, że na Twój pierwszy sprzęt treningowy nie musisz przeznaczać od razu dużej kwoty. Najpierw znajdź dyscyplinę, w której czujesz się najlepiej. Kiedy już rozpoczniesz regularne treningi, sprzęt możesz uzupełniać stopniowo. 

Poziom sprawności fizycznej w sportach walki – czy dam sobie radę?

Przekonanie, że musisz posiadać konkretne umiejętności, by rozpocząć przygodę ze sztukami walki zostanie obalone wraz z pierwszym treningiem. Każda akademia sportów takich jak np. Boks, Muay Thai, Kickboxingu, MMA, BJJ, JUDO oferuje treningi dla osób początkujących, których grupa dopasowana jest na podstawie umiejętności i doświadczenia uczestników. 

co muszę mieć na początku?

czy ochraniaczy może przyprawić o ból głowy. Odpowiedni dobór asortymentu stanowi dla początkujących ogromne wyzwanie. Tymczasem, nie musisz wcale martwić się o sprzęt oraz jego dobór. Na pierwszy trening wystarczą Ci krótkie, bawełniane spodenki bez metalowych elementów oraz koszulka sportowa. Twój trener udzieli Ci następnie dokładnych wskazówek dotyczących tego, co warto przygotować w późniejszym czasie, uwzględniając przy tym program treningów na cały rok. Pamiętaj, że na Twój pierws